Moje Pszczelarzenie

Wpis historyczny  z racji braku czasu na pisanie ( jak zwykle u mnie).

Czerwiec 2015

Od kilku lat chodziło mi po głowie pszczelarstwo…Nigdy jednak nie miałem wystarczającej ilości wolnego czasu, żeby się temu zagadnieniu lepiej przyjrzeć.

W tym roku postanowiłem jednak zrealizować to nasze ( żona też gdzieś tam po cichu o tym mówiła) marzenie, szczególnie że pocztą pantoflową przyszła informacją iż znajomy znajomego ma na sprzedaż ul wielkopolski wraz z zawartością.

Przekopałem więc internet, ogarnąłem ze 4 fora internetowe, zakupiłem ze 2 książki. Po rozeznaniu się  w sytuacji stanąłem przed kilkoma dylematami:

  • ule dzielimy w podstawowej wersji na leżaki i stojaki (wielokorpusowe). A te dalej na odmiany (warszawski, wielkopolski, ostrowskiej, dadanta, langstroth, optimal i ich wariacje tzw. kombinowane/poszerzane)
  • do wyboru mamy różne wykonania w/w odmian (drewniany nieocieplany , drewniany ocieplany,  styropianowy, styrodurowy)
  • w zależności od ula mamy kolejne wariacje nt ramek: zwykłe, 1/1 poszerzane, hoffmana
  • różne typy węzy ( zaczątek plastra pszczelego)
  • wiele rożnych odmian pszczół

I co wybrać? Im dłużej czyta się fora, tym odnosi się wrażenie że mniej się wie…. Więc co wybrać????????

Zeszło mi trochę rozkminianie tego tematu i postanowiłem że:

  • buduję samodzielnie ule wielkopolskie styrodurowe ( może nie są tak wytrzymałe jak drewniane, ale zdecydowanie wychodzą najtaniej i nie trzeba posiadać specjalistycznych narzędzi)
  • na start będą postawione 3 pnie ( fachowo ul nazywa się pień)

Dobra… ule zacząłem budować, lecz skąd wziąć pszczółki? Podzwoniłem tu i tam, popytałem na formach, uruchomiłem kontakty i ….Udało mi się znaleźć wspaniałego człowiek, pszczelarza z zamiłowania ( nota bene okazał się szwagrem mojego kolegi z pracy i mężem mojej koleżanki ze szkoły), który obiecał mi odkłady pszczele

Jak Upgradowalem Worpressa

Juz od dawna nosilem sie z zamiarem podniesienia wersji mojego WordPressa do najnowszej mozliwej wersji.
Ale jak wiadomo (widać to po ilości nowych wpisów) nie za bardzo miałem na to czas. Wczoraj znalazłem wreszcie wolną chwilkę i zabrałem się za ukatualnienie.
Nie dosyć ze hosting na yoyo.pl daje wiele do życzenia, ciągle mnie rozłączało przy uploadowaniu plików, to jeszcze po wszystkim, okazało się ze i owszem stronka stoi, ale są ogromne problemy z kodowaniem.
Myśle sobie, OK – zaloguje się do panelu, przeglądne nowe ustawienia etc. Znowu dostałem od najnowszej wersji WP po gębie, bo tu nagle moim oczom ukazał sie przepiekny komunikat:

Fatal error: Allowed memory size of 16777216 bytes exhausted (tried to allocate 368640 bytes) in /var/www/sites/yoyo.pl/z/i/ziyo98/wp-admin/includes/media.php on line 1195

Rwąc włosy z głowy przekopałem dokumentacje, a że nie znalazłem odpowiedzi, uderzyłem na forum
Zapytałem i otrzymałem odpowiedz:
ask your host - or you do it if able - increase php memory to 32M

W związku z tym , odkopałem na dysku stara kopie mojego WP i wróciłem do wersji 2.0.1 (wcześniej używałem 2.1.2).
Teraz się zastanawiam, czy przejść na coś pośredniego pomiędzy obecna 2.0.1 a ostatnią 2.7.1??
Jakieś sugestie????